Hargita Népe
2010. március 10. szerda, XXI. évfolyam 48. szám
Kár, hogy nem tudtunk róla előre.
Vajon hol rontottuk el a kapcsolatunkat a maroshévízi iskolával?
Vajon ki készítette a szobrot?
2010. március 10. szerda, XXI. évfolyam 48. szám
A Hargita Népe archívuma
Február 18. és 20. között ünnepeltük a magyar nyelvű oktatás megalakulásának 140. és az újraalakult önálló magyar iskola 20. évfordulóját.
Ez alkalomból a Kemény János Gimnázium vezetősége emlékkönyvet adott ki, jelvényeket készíttetett és iskolanapi rendezvénysorozatra került sor, mely már szerdán este kezdetét vette a magyarországi küldöttségek – Hajdu László, Budapest XV. kerületének polgármestere, a budapesti László Gyula Gimnázium igazgatónője, Backné Kremm Andrea és helyettese, Marton Margit, Marcali Városi Önkormányzata részéről Zajcsuk Lajos, a marcali Mikszáth Kálmán utcai Általános Iskolát Brunner István igazgató úr, a marcali Noszlopy Gáspár Általános és Alapfokú Művészetoktatási Iskolát Kiss Lajos igazgató úr képviselte – fogadásával. Az ünnepség csütörtökön reggel kezdődött ökumenikus istentisztelettel a római katolikus templomban, ezt követte a Kemény János Gimnázium dísztermében megrendezett ünnepség. A köszöntőbeszédek és ünnepi műsor után felavatták iskolánk névadójának, Kemény Jánosnak mellszobrát, majd a meghívottak meglátogatták iskolánkat és megtekintették az osztályok által rendezett tevékenységeket: játszóházat, témás rajzkiállítást, Kemény János nyomdokában plakátkészítést, rajzversenyt, filmvetítést, fényképkiállítást, szavalóversenyt és az Erdélyi Helikon című színdarabot.
Az iskolanapok pénteken reggel folytatódtak, a vendégek és a szavalóverseny díjazottjai Marosvécsre, Kemény János sírjához utaztak.
Itthon maradt diáktársaink sem unatkoztak, tanáraink gazdag programot állítottak össze számukra. A tanulók korosztályuknak megfelelően a következő tevékenységek közül választhattak: arcfestés, ügyességi játékok, népmesemaraton, gyermektáncház, origami, népdal, néptánc, népmese, játéksziget, counter strike, mesterségem címere, társasjátékok, táncház, Rejtett tehetségek című kézügyességi és színpadi bemutatók, sportjátékok, motívumok a magyar népmesében. Délután került sor a Zrínyi Ilona Matematikaversenyre.
Este a KJDT (Kemény János Diák Tanács) gondoskodott a szórakoztatásról. Talán ez volt az iskola történetében a leghosszabb időtartamú buli.
Szombaton a vendégek hazautaztak, ám a programsorozat még nem zárult le. Az iskola tornatermében sportrendezvények zajlottak, melyekre meghívást kapott minden sportkedvelő diák, tanár, szülő. Az elemisták hószobrászaton vettek részt a Hősök parkjában. A díszteremben a Mozaik projekt tevékenységei folytak: a mi V. osztályosaink és a Sf. Ilie Általános Iskola V. osztályosai természetes anyagokból kompozíciókat készítettek, és kiállítással zárták a napot.
A Kemény János Iskolanapok a nyertesek díjazásával fejeződtek be. Rájöttünk, hogy szükségünk van az ilyen ünnepségre, amikor tanár, szülő és diák együtt, hasznosan töltheti a napot. Köszönjük a szervezőknek!
Köllő-Fehérvári Adrienn,
a Kemény János Gimnázium Diáktanácsának elnöke, Maroshévíz
2010. március 11., csütörtök
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése